Казан ДАУ Россиянең иң яхшы 100 вуз исемлегенә керде

«Россия мәгарифе» мәгълүмати-белем бирү порталы 2019 ел өчен үз рейтингын тәкъдим итте. Рейтинг үзебезнең статистик агентлыклар, шулай ук мәгариф өлкәсендә чит ил экспертлары эшчәнлегенең нәтиҗәлелеге күрсәткечләре нигезендә эшләнгән. Рейтингта Россия Федерациясенең барлык эре вузлары, шулай ук аларның үз эшчәнлекләре турында статистик белешмәләр биргән филиаллары катнаша.

Югары уку йортлары рейтингы уку йортларын тәмамлаучыларның белем бирү, фәнни-тикшеренү, халыкара, финанс-икътисадый эшчәнлекнең объектив сан күрсәткечләре буенча исәпләп чыгарылган әзерлеге сыйфатына интеграль бәя бирә.

Югары уку йортлары рейтингы гамәлгә ашырыла торган интеграль күрсәткечләр нигезендә исәпләнә:

Рейтингта Россия Федерациясенең барлык эре югары уку йортлары, шулай ук аларның үз эшчәнлекләре турында статистик мәгълүматларны тәкъдим иткән филиаллары катнаша. Исемлектә барлыгы 708 уку йорты. Беренче урында – 71,32 рейтинг күрсәткече белән Мәскәү дәүләт университеты.

Россиянең 100 югары уку йорты арасына кереп, Казан ДАУ 87 урынны алды (11,66). РФ Авыл хуҗалыгы югары уку йортлары арасында безнең университет 6 нчы урынга һәм Казан югары уку йортлары арасында 2 нче урынга чыкты.

Чыганакка сылтама: https://russiaedu.ru/rating