Казан ДАУ студентлары чит ил студентлары өчен рус теле буенча олимпиаданың икенче турына үттеләр

2021 елның 20 мартында Казан шәһәре югары уку йортларының чит ил студентлары арасында рус теле буенча шәһәр олимпиадасы узды. Ул Казан федераль университетының Филология һәм мәдәниятара коммуникацияләр институты буларак рус теле кафедрасы белән берлектә Казан шәһәренең чит ил студентлары һәм аспирантлары ассоциациясе инициативасы белән үткәрелә.

Олимпиаданың максаты – рус телен һәм Россиянең мәдәни-тарихи традицияләрен өйрәнүгә кызыксыну уяту, рус телен өйрәнүче укучыларның иҗади активлыгын стимуллаштыру, дөньяда рус телен пропагандалау.

Безнең университетны чит ил студентлары арасында рус теле буенча эчке олимпиада җиңүче иң көчле студентлар тәкъдим итте. Эчке олимпиада 2021 елның 11 мартында Казан ДАУның фәлсәфә һәм хокук кафедрасы тарафыннан оештырылган иде:

1. Бахшалиев Фәрит Назим Оглы (M391-01)

2. Садыйков Мансур Мәхмүт улы (2001-02)

3. Хәмитов Дамир Ринат улы (1991-06)

4. Ким Ирина Олеговна (Б401-01.)

5. Абалаков Умытгелди (B371-03)

6. Джумаков Мердан Кәрим улы (Б271-06)

Олипиадада Казан шәһәренең төрле ВУЗларыннан 15 команда җыелган иде. Безнең команда студентлары рус телен шактый югары дәрәҗәдә белүләрен күрсәттеләр. Алар мөмкин булган 100 баллдан 92 балл җыйдылар.

Университет командасын икенче турга уңышлы үтүләре белән котлыйбыз һәм киләчәктә дә рус телен өйрәнүдә уңышлар телибез!