Казан ДАУ яшь галимнәренең хезмәтләре җыентыгы басылды

2019 ел ахырында «АПК, биотехнологияләр һәм техника, биоэкономика һәм хокук, экология һәм урман хуҗалыгы үсешенең хәзерге этабында фән тарихының һәм фәлсәфәсенең актуаль проблемалары» дигән аспирантларның һәм дәгъва кылучыларның бөтенроссия фәнни-гамәли конференциясе нәтиҗәләре буенча фәнни хезмәтләр җыентыгы басылды. Бу конференцияне ел саен «Фән тарихы һәм фәлсәфәсе» курсын тәмамлау белән Казан ДАУның фәлсәфә һәм хокук кафедрасы үткәрә. Җыентык авыл һәм урман хуҗалыгының, агрономиянең һәм агроинженериянең, экологиянең һәм АПК икътисадының төп юнәлешләре буенча мәкаләләрне үз эченә ала. Тәкъдим ителгән эшләрдә төп басым Казан ДАУның яшь галимнәре алып барган фәнни тикшеренүләрнең актуальлеге һәм яңалыгы, гамәли әһәмияте мәсьәләләренә бирелә.

Җыентыкны К. Маркс 65, 15 нче кабинетында фәлсәфә һәм хокук кафедрасында алырга мөмкин.