Казан ДАУда Татарстан Республикасы агросәнәгать комплексының мәгариф кластерының координацион советы утырышы узды

Казан дәүләт аграр университетында 2020 елның 13 мартында 2020 елның 13 мартында Татарстан Республикасы Мәгариф һәм фән министрлыгына караган һөнәри белем бирү оешмалары җитәкчеләре катнашында кластерның координация советының чираттагы утырышы узды. Казан ДАУның инфраструктура үсеше һәм җитештерү эшчәнлеге буенча проректоры көллият һәм техникумнарның университет белән хезмәттәшлеге турында сөйләде. Кластерлы белем бирү һәм проектлар белән идарә итү Үзәге җитәкчесе Хафизов Р. Н. кластерның алдагы чордагы эшенә йомгак ясады. Вузга кадәр әзерлек һәм эшкә урнаштыру үзәге җитәкчесе Фәссахова Г. Р. барлык катнашучыларны 2020 елда Казан ДАУна укырга керү үзенчәлекләре белән таныштырды.

Киңәшмәдә катнашучылар университетның фәнни-тикшеренү лабораторияләрендә һәм җитештерү-укыту үзәкләрендә танышу экскурсиясе белән булдылар.