Казан ДАУна ASAF фонды вәкилләренең визиты булды

Бүген Казан ДАУна ASAF (Art&science achievement foundation) фонды вице-президенты Анжела Хачатурьян ханым һәм сәяси культура тикшеренүләре үзәгенең баш фәнни консультанты Пешков В. П. килде. Кунаклар беренче проректор – укыту-тәрбия эшләре буенча проректоры Җиһаншин Б.Г., УМУ башлыгы Дмитриев А. В., стратегик планлаштыру һәм җәмәгатьчелек белән элемтә үзәге җитәкчесе Нәҗметдинова Ф. Т., УНИД җитәкчесе Кәлимуллин М. Н. белән очраштылар.

ASAF фондының төп максаты – АКШ белән элеккеге Советлар Союзы илләре арасында тышкы сәяси һәм икътисади элемтәләрне ныгытуга ярдәм итүче даими эшләүче мәдәни, иҗади, белем бирү һәм фәнни-мәгълүмати программалар булдыру.

Очрашу барышында яклар хезмәттәшлек мөмкинлекләре, шулай ук мәгариф, фән һәм академик алмашу өлкәсендә халыкара багланышлар кысаларында багланышлар үсеше процессында барлыкка килә торган проблемалар һәм авырлыклар турында җентекләп сөйләштеләр.

Ике як өчен дә файдалы партнерлык элемтәләрен үстерүгә икеяклы омтылышны белдереп, очрашуда катнашучылар уртак килешүгә килделәр һәм мәгариф, фәнни тикшеренүләр һәм мәдәният өлкәсендә хезмәттәшлек итү турында килештеләр. Аерым алганда, ASAF фонды ярдәме белән студентларга һәм укытучыларга инглиз телен укытуны оештырырга, укытучылар, тикшеренүчеләр, студентларның фәнни проектларда катнашуына һәм авыл хуҗалыгы, фән, тормыш, социаль-гуманитар фәннәрнең актуаль проблемалары буенча уртак фәнни чаралар үткәрүгә ярдәм итәргә карар кылынды.