Казан ДАУнда икътисад Институтының 60 еллыгына багышланган Спартакиада узды

13 мартта Казан ДАУнда икътисад Институтының 60 еллыгына багышланган Спартакиада булды. Ул укытучылар һәм физик тәрбия кафедрасы мөдире Ю.С. Ванюшин, икътисад Институты директоры һәм директоры М.М. Низаметдинов тарафыннан оештырылды. Ярышлар спортның 6 төре буенча узды. Алар арасында волейбол, дартс, өстәл теннисы, шахмат, боулинг һәм аркан тарту. Казан ДАУның барлык структур бүлекчәләре укытучылары һәм хезмәткәрләре аларда актив катнаштылар. Алар арасында яшьләр дә, тирән һөнәри һәм тормыш тәҗрибәсе булган олылар да бар иде. Күпләр балалары белән килгән иде. Алар әниләре һәм әтиләренең уңышларын бик теләп күзәттеләр. Гомумән алганда, спорт мәйданчыкларында да бәйрәм кәефе хөкем сөрде.

Командалар арасында призлы урыннар түбәндәгечә бүленде:

Административ-хуҗалык бүлеге хезмәткәрләре, урман хуҗалыгы һәм экология факультеты укытучылары үзләрен актив күрсәттеләр. Котлыйбыз!