Казан ДАУнда тантаналы рәвештә белем көне узды

Бүген Казан ДАУнда белем көненә багышланган тантаналы линейкалар узды. Алар барлык санитар-эпидемиологик таләпләрне үтәп оештырылды, шуңа күрә һәр институт һәм факультет аларны үз территориясендә үткәрде.

Һәр линейкада университет җитәкчелеге вәкилләре һәм чакырылган кунаклар чыгыш ясады. Шулай итеп, икътисад Институтының тантаналы линейкасында җыелган беренче курс студентларына сәламләү сүзләре белән Казан ДАУ ректоры Вәлиев А. Р., ректорат киңәшчесе, ТР Фәннәр академиясе академигы Фәйзрахманов Җ. И., ТР авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министры урынбасары Мәхмүтов М. А., «Россельхозбанк» АҖнең Татарстан төбәк филиалы директоры, Кудерметова Л. Р., икътисад Институты директоры Низаметдинов М. М. мөрәҗәгать иттеләр.

Механикалаштыру һәм техник сервис институтының тантаналы линейкасында, шулай ук урман хуҗалыгы һәм экология факультетының беренче курс студентларына изге теләкләр белән ТР Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министры урынбасары Таһирҗанов Т. Г., урман хуҗалыгы министры ярдәмчесе Морадымов Р. Х., беренче проректор-укыту-тәрбия эшләре буенча проректор Җиһаншин Б. Г., ИМТС деканы Яхин С. М., ФЛХЭ деканы Пухачова Л. Ю. мөрәҗәгать иттеләр.

Агрономия факультетында беренче курс студентларын РФ Дәүләт Думасы депутаты Сибгатуллин Ф. С., ТР авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министры урынбасары Габдрахманов И. Х., фәнни һәм халыкара эшчәнлек буенча проректор Низамов Р. М., декан Сержанов И. М. сәламләделәр.