Россия икътисадын модернизацияләүнең өстенлекле юнәлешләре буенча перспектив фәнни тикшеренүләр һәм эшләнмәләрне гамәлгә ашыручы яшь Россия галим – кандидатлары һәм фән докторларына дәүләт ярдәме күрсәтү өчен 2021-2022 елларда Россия Федерациясе Президенты грантларын алуга конкурска йомгак ясалды.

Конкурс нәтиҗәләре буенча «Техник фәннәр» юнәлеше буенча грант алучыларның берсе механикалаштыру һәм техник сервис Институтының машиналарны эксплуатацияләү һәм ремонтлау кафедрасы профессоры Кәлимуллин Марат Нәҗип улы булды.

Грант алучыларны Россия Федерациясе Президенты тарафыннан югары бәя алулары белән котлыйбыз һәм киләчәктә дә уңышлар телибез!