Механикалаштыру һәм техник сервис Институтында «Ачык ишекләр көне»

2020 елның 15 февралендә механикалаштыру һәм техник сервис Институты техникум, көллият, мәктәпләрнең өлкән һәм чыгарылыш сыйныф укучылары, аларның ата-аналары һәм институт белән якыннанрак танышырга, вузны һәм булачак һөнәрне сайларга теләүчеләр өчен үз ишекләрен ачты. Институтта Ачык ишекләр көне узды, анда Казаннан, Татарстан шәһәрләреннән һәм районнарыннан 100дән артык кунак булды. Очрашуда катнашучылар өчен музей буенча экскурсияләр, укыту-демонстрация Үзәгенә экскурсия оештырылды.

Кафедраның 2 нче катындагы фойеда лаборатория җиһазлары һәм техника, авыл хуҗалыгында инновацион эшләнмәләр белән интерактив экспозицияләрен күрсәттеләр, укытучылар абитуриентларга институтта гамәлгә ашырыла торган әзерлек юнәлешләре турында мәгълүмат бирделәр, кунакларның кызыксындырган сорауларына җавап бирделәр.

Ачык ишекләр көненең рәсми өлеше механикалаштыру һәм техник сервис Институтының актлар залында узды. Ул башланыр алдыннан кунаклар университет, Институт һәм университетның студентлар хезмәт отряды турында видеофильмнар карый алдылар.

Кунакларны институт турында директор, техник фәннәр докторы, профессор С.М. Яхин сәламләде һәм сөйләде. Сергей Мирбатович мәктәп тәмамлаучыларны үз алларына дөрес максатлар куярга һәм аларга ирешергә чакырды. Имтиханнарда уңышлар теләде, алар нәтиҗәләре буенча булачак абитуриентлар югары уку йортына керү стратегиясен сайлый алачак. Шулай ук С.М. Яхин кунакларга студентларның һәм укытучыларның мәгариф һәм фәнни-тикшеренү эшчәнлегендә соңгы казанышлары, институт коллективы тарафыннан Татарстан Республикасында һәм аннан читтә зур проектлар кысаларында башкарыла торган реаль эш, кызыклы һәм бай студентлар тормышы турында сөйләде.

Ачык ишекләр көнендә кунаклар абитуриентлар өчен институт, әзерлек юнәлешләре, керү сынаулары, кабул итү кампанияләре турында мәгълүмат белән махсус буклетлар, үзләрен кызыксындырган сорауларга җаваплар алдылар.