РФ Авыл хуҗалыгы министрлыгы югары уку йортларының студентлары, аспирантлары һәм яшь галимнәре арасында иң яхшы фәнни эшкә Бөтенроссия конкурсының 3 этабы йомгаклары

Йомгаклау видеоконференциясендә «Менеджмент», «Икътисад» һәм «Икътисад фәннәре» номинацияләре буенча җиңүчеләр игълан ителде.

Видеоконференциядә катнашучыларга сәламләү сүзе белән РФ Авыл хуҗалыгы министрлыгының фәнни-технологик сәясәт һәм мәгариф Департаменты директоры урынбасары Лариса Владимировна Наумова мөрәҗәгать итте.

Нәтиҗәләрне игълан итүдә катнаштылар:

Ставрополь дәүләт аграр университеты ректоры барлык номинацияләр буенча җиңүчеләрне игълан итте:

«Менеджмент» номинациясе:

1 урын:

Додаржанова Мария Таировна (Н. В. Парахин исемендәге Орел дәүләт аграр университеты);

Ильина Алина Сергеевна (Ставрополь дәүләт аграр университеты);

3 урын:

Карнизенко Максим Андреевич (Н.И. Вавилов исемендәге Саратов дәүләт аграр университеты);

4 урын:

Бондаренко Татьяна Владимировна (мператор Петр I исемендәге Воронеж дәүләт аграр университеты);

Николаев Артем Юрьевич (Казан дәүләт аграр университеты);

5 урын:

Калашников Павел Николаевич (А. А. Ежевский исемендәге Иркутск дәүләт аграр университеты);

Хажнагоева Зәлинә Заурбек Кызы (В. М. Коков исемендәге Кабарда-Балкар дәүләт аграр университеты).

“Икътисад” номинациясе:

Голованова София Сергеевна (Волгоград дәүләт аграр университеты);

Нехорошева Светлана Геннадьевна (Ставрополь дәүләт аграр университеты);

Билалова Эльмира Радик кызы (Урал дәүләт аграр университеты);

4 урын:

Паникиди Анастасия Георгиевна (Ставрополь дәүләт аграр университеты);

Сторублевцева Полина Максимовна (А. А. Ежевский исемендәге Иркутск дәүләт аграр университеты);

5 урын:

Трандафилова Анна Георгиевна (Кострома дәүләт авыл хуҗалыгы академиясе).

“Икътисадый фәннәр” номинациясе:

1 урын:

Велькина Людмила Владимировна (К. А. Тимирязев исемендәге Россия дәүләт аграр университеты-МСХА);

Меликова Екатерина Ильинична (Ставрополь дәүләт аграр университеты);

3 урын:

Дорогова Залина Валерьевна (В. М. Коков исемендәге Кабарда-Балкар дәүләт аграр университеты);

Крысенко Илья Юрьевич (Ижау дәүләт авыл хуҗалыгы академиясе).

Барлык конкурсантларга «Россия Федерациясе авыл хуҗалыгы министрлыгы югары уку йортларының студентлары, аспирантлары һәм яшь галимнәре арасында иң яхшы фәнни эш буенча Бөтенроссия конкурсының 3 этабында катнашучы сертификаты» җибәрелде.

Студент яки аспирант әзерләгән һәр җитәкчегә Ставрополь дәүләт аграр университетыннан «Рәхмәт хаты» җибәрелгән.

Ставрополь дәүләт аграр университетыннан I, II, III, IV, V дәрәҗә дипломнар белән барлык номинацияләр буенча җиңүчеләр билгеләнде.

1, 2, 3 урыннарны алган катнашучылар РФ Авыл хуҗалыгы министрлыгының фәнни-технологик сәясәт һәм мәгариф Департаменты дипломнары белән бүләкләнәчәк, ә 4 һәм 5 урыннарны алучыларга «Агрообразование» ассоциациясе дипломнары биреләчәк.

Ставрополь дәүләт аграр университеты ректоры Иван Вячеславович Атанов барысына да нәтиҗәле эшләре өчен рәхмәт белдерде, алга таба фәнни уңышлар һәм ирешелгәннәрдә тукталып калмауларын теләде.