«СТОП коррупция»

Коррупциягә каршы көрәш – безнең вузның уку-укыту эшенең мөһим өлешләреннән берсе.

10 декабрьдә Казан ДАУның механизация һәм техник сервис Институтында Халыкара коррупциягә каршы көрәш көненә (9 декабрь) багышланган «СТОП коррупция» чарасы узды. Чара конкурс рәвешендә булды, анда барлык факультетлар һәм институтлардан 5 команда катнашты. Жюри әгъзалары булып хакимият вәкилләре һәм белем бирү оешмасы укытучылары бар иде.

Конкурсның җиңүчесе булып механикалаштыру һәм техник сервис Институты командасы танылды.

Бу чарада шулай ук фотоконкурс җиңүчесе игълан ителде, ул – Б281-03 төркеме студенты Рифат Камалетдинов булды.

Катнашучыларга, жюри әгъзаларына, тамашачыларга һәм чараны оештыручыларга истәлекле бүләкләр, дипломнар һәм рәхмәт хатлары тапшырылды.