Татарстан Милли китапханәсенә экскурсия

«Дәүләт һәм муниципаль идарә» юнәлеше буенча икенче курс студентлары Б391-04 төркеме кураторы Сафиуллин Нияз Азат улы белән берлектә Татарстан Милли китапханәсенә бардылар.

Классик китапханә зонасында бик матур бинада безнең китап укучыларыбыз тарафыннан таныш һәм кирәкле фондлар урнаштырылган. Инде бер айдан алар укучыларга алдан заказ буенча эшләү өчен куллануга ачык булачак. Беренче тапкыр Милли китапханә универсаль зонада заманча сәнгать һәм фәнни-популяр әдәбият абонементын оештыру мөмкинлегенә ия булды. Ел ахырына бу зонада басмалар саны 70 мең данәгә кадәр артачак, ә бу – 25 меңнән артык китап.

Ачык экскурсия Татарстан халкына һәм республика кунакларына китапханә фондларының Пушкин ур., 86 адресы буенча урнашкан бинага күчүе вакытында ачык. Китапханә тарихы һәм яңартылган локациядә мәдәният учреждениесенең нинди булачагы турында студентларга Милли китапханә директоры урынбасарлары Тәбрис Яруллин һәм Лилия Җәләлова сөйләделәр. Алар кунакларга китапханә мөмкинлекләрен күрсәттеләр: уку һәм күргәзмә заллары, фойеда сәнгать инсталляциясе һәм террасадан ачылган күренеш.