Татарстан Республикасы Урман хуҗалыгы министры Р. А. Кузюровның Казан ДАУна визиты

2020 елның 11 ноябрендә Казан ДАУ урман хуҗалыгы һәм экология факультетында Татарстан Республикасы Урман хуҗалыгы министры Р. А. Кузюров студентлар һәм укытучылар белән очрашты. Формаль булмаган шартларда узган әңгәмә барышында чыгарылыш сыйныф укучыларын эшкә урнаштыру, практика узу, Татарстан урман хуҗалыгын үстерүнең заманча перспективалары турында фикер алыштылар. Шулай ук министр факультетның яңа ремонтланган сыйныфлары һәм лабораторияләре белән танышты. Очрашуда Казан ДАУ ректоры Вәлиев А. Р., хуҗалык-икътисадый эшчәнлек буенча проректор Закиров З. Р., урман хуҗалыгы һәм экология факультеты деканы Пухачева Л. Д., урманчылык һәм урман культуралары кафедрасы профессоры Мусин Х. Г. катнашты.