Татарстан Республикасының югары уку йортлары студентлары арасында экология буенча фәнни-практик әсәрләр конкурсы

Татарстан Республикасының Экология һәм табигый ресурслар министрлыгы Татарстан Республикасының югары уку йортлары студентлары (алга таба – Конкурс) экология буенча фәнни һәм практик әсәрләр конкурсына гаризалар кабул итүне киңәйтә. Конкурсның максаты – экологик куркынычсызлыкны тәэмин итү өлкәсендәге проблемаларны чишү һәм системалы фәнни тикшеренүләр күнекмәләрен үстерү өчен яшь буынны җәлеп итү.

Конкурс түбәндәге номинацияләрдә уза:

Табигать ресурсларын рациональ куллану;

Экологик технологияләрне үстерү;

Социаль экология.

Конкурс җиңүчеләре РФЦИ (РИНЦ) библиографик мәгълүмат базасында мәкалә бастыру хокукына ия булачак, шулай ук ​​50, 30, 20 мең сум күләмендә призлар белән бүләкләнәчәк.

Материаллар Anisa.Mannapova@tatar.ru электрон почтасы белән 2021 елның 31 октябренә кадәр кабул ителә.