ТР муниципаль районнарының мәгариф учреждениеләре укучылары белән Казан ДАУна укырга керү мәсьәләләре буенча zoom-конференция

2021 елның ноябреннән 15 гыйнварына кадәр, аграр һөнәрләрне популярлаштыруга юнәлдерелгән «Авылда үз эшең – кыю бул!» @selmolrt чараларын гамәлгә ашыру кысаларында, online форматта, урта гомуми белем бирү мәктәпләре, һөнәри техникум һәм колледжлар укучылары белән, Н.Э. Бауман исемендәге Казан дәүләт ветеринария медицинасы академиясенең консультация бригадалары вәкилләре белән берлектә, конференцияләр үткәрелә.

Мәгълүмати-консультация бригадаларының эш графигы нигезендә:

– 09 ноябрь 2020 ел – ТР Теләче муниципаль районы

– 2020 елның 10 ноябре – ТР Чүпрәле муниципаль районы

– 2020 елның 11 ноябре – ТР Апас муниципаль районы, ТР Тәтеш муниципаль районы

– 2020 елның 12 ноябрендә – ТР Менделеевск муниципаль районы, ТР Зәй муниципаль районы, ТР Чистай муниципаль районы

– 2020 елның 13 ноябре – ТР Биектау муниципаль районы,

– 2020 елның 16 ноябре – ТР Бөгелмә муниципаль районы.

Конференцияне Казан ДАУ кабул итү комиссиясенең җаваплы сәркатибе Гүзәл Рәфкать кызы Фәссахова оештыра. Югары уку йортына керү, югары белем алу, шулай ук авыл территорияләрендә үз максатларыңны тормышка ашыру мөмкинлекләре, вакансияләр, студентларга һәм яшь белгечләргә ярдәм итү чаралары турында мәсьәләләр карала.

Кыюрак булыгыз! Татарстанда «Авылда үз эшеңне ач – кыю бул!» проекты башлана.

Белешмә өчен:”Авылда үз эшеңне ач – кыю бул! проекты инде 7 ел буе уңышлы гамәлгә ашырыла торган «Мәгълүмати-консультация бригадалары» проектының дәвамы булып тора. Проект эшләү чорында анда 60тан артык төбәктән 350 меңләп кеше катнашты. Проект кысаларында 3 200дән артык очрашу үткәрелде. Проект авылда үз эшеңне ачу мөмкинлекләре турында авыл халкына мәгълүмат җиткерүне арттыру өчен уңышлы тәҗрибә буларак күрсәтте.