Яшьләр фән юлында

2020-2021 елларда укыган икенче семестры өчен агрохимия һәм туфрак белеме кафедрасында белем алучы магистрант Архарова Анастасия өч зур фәнни чараларда катнашты.

«АГРОБИОИНЖЕНЕРИЯ» Бөтенроссия яшь тикшеренүчеләр конкурсының икенче этабына узды һәм «Татарстан Республикасы Мамадыш муниципаль районында агач-көлсу һәм соры урман туфракларының агрохимик күрсәткечләре динамикасы» темасына доклад белән чыгыш ясады.

ЛОМОНОСОВ – 2021 Халыкара фәнни конференциясендә «Туфрак белеме» секциясендә «Урман-дала зонасы провинциясенең агач-көлсу туфракларының үзлекләренә чагыштырма бәя бирү» дигән доклад белән 2 урынны алды.

«Агрономия» юнәлеше буенча «Мин — профессионал» Бөтенроссия Студентлар олимпиадасының дүртенче сезонында җиңүче булды. Ул 181 балл җыйды.

Фәнни җитәкчесе доцент, биология фәннәре кандидаты Гаффарова Лилия Габдулбар кызына башкарылган эшләре өчен рәхмәт белдерәбез!